Аймак

149 БҮТҮРҮҮЧҮ «АЛТЫН-ТАМГА» АРТЫКЧЫЛЫК АТТЕСТАТЫН АЛУУ УКУГУНА ЭЭ БОЛУШТУ

149 БҮТҮРҮҮЧҮ «АЛТЫН-ТАМГА» АРТЫКЧЫЛЫК АТТЕСТАТЫН АЛУУ УКУГУНА ЭЭ БОЛУШТУ

 630 Бардыгы /

 «Алтын тамга» жыйынтыктоочу мамлекеттик аттестациясына катышкан 2211 окуучунун ичинен 149 гана бүтүрүүчү артыкчылык аттестатын алуу укугуна ээ болушту.

2023-2024-окуу жылындагы «Алтын тамга» мамлекеттик жыйынтыктоочу аттестациясына  2278 талапкер катталса, анын ичинен 2211 окуучу катышкан. Республика боюнча орто жалпы билими тууралуу артыкчылык аттестатын алуу укугун 149 гана талапкер тастыктады. Алар кимдер?

БИШКЕК ШААРЫ
РайонуМектебиАты-жөнүМатем.ТарыхХимияКыргыз т.Орус т.
11-МАЙИ.В. ПАНФИЛОВ АТЫНДАГЫ №6 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯСЫ АВТОРДУК ОКУУ-ТАРБИЯ КОМПЛЕКСИКОЧЕРГИНА КИРА ПАВЛОВНА23/528/522/5 29/5
21-МАЙИ.В. ПАНФИЛОВ АТЫНДАГЫ №6 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯСЫ АВТОРДУК ОКУУ-ТАРБИЯ КОМПЛЕКСИМАСАЛИЕВА АЙТУРГАН БАКТЫБЕКОВНА20/528/521/5 30/5
31-МАЙИ.В. ПАНФИЛОВ АТЫНДАГЫ №6 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯСЫ АВТОРДУК ОКУУ-ТАРБИЯ КОМПЛЕКСИНОГОЙБАЕВА АЯНА РЫСБЕКОВНА20/528/521/5 29/5
41-МАЙИ.В. ПАНФИЛОВ АТЫНДАГЫ №6 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯСЫ АВТОРДУК ОКУУ-ТАРБИЯ КОМПЛЕКСИСАГЫНБАЕВА ЭДИТА БАКЫТОВНА20/528/521/5 29/5
51-МАЙ№19 ЖАЛПЫ ОРТО БИЛИМ БЕРҮҮ МЕКТЕБИСАМАТБЕК КЫЗЫ АКЫЛАЙ23/530/525/5 34/5
61-МАЙ№28 ЖАЛПЫ ОРТОБИЛИМ БЕРҮҮ МЕКТЕП-ЛИЦЕЙИКАНЮКА АЛЕКСАНДР СЕРГЕЕВИЧ20/534/526/5 29/5
71-МАЙ№28 ЖАЛПЫ ОРТОБИЛИМ БЕРҮҮ МЕКТЕП-ЛИЦЕЙИКУБАНЫЧБЕКОВ КУТМАН КУБАНЫЧБЕКОВИЧ23/529/527/5 29/5
81-МАЙ№61 Е.Б ЯКИР АТЫНДАГЫАВТОРДУК ФИЗИКА-МАТЕМАТИКАЛЫК МЕКТЕП-ЛИЦЕЙКОМПЛЕКСИСАРПАШОВА ЗИЯДА РЫСАЛИЕВНА25/528/525/5 34/5
91-МАЙ№75 ЖАЛПЫ ОРТОБИЛИМ БЕРҮҮ МЕКТЕП-ЛИЦЕЙИЫРЫСДОЛОТОВ УМАРАЛИ АЗАТОВИЧ23/533/521/5 29/5
101-МАЙ№29 ГИМНАЗИЯ-МЕКТЕБИ.ОКУУ-ТАРБИЯЛЫК КОМПЛЕКСИАЙТКУЛОВА АСЕЛЬ  АБДИЛАМИТОВНА25/532/521/5 31/5
111-МАЙ№29 ГИМНАЗИЯ-МЕКТЕБИ.ОКУУ-ТАРБИЯЛЫК КОМПЛЕКСИКАДЫРОВА КАРИНА БАХТИЯРОВНА20/528/521/5 29/5
121-МАЙ№70 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯ ОКУУ-ТАРБИЯЛЫК КОМПЛЕКСИБЕКОВА СЕЗИМ  АЛЫКУЛОВНА25/528/522/5 30/5
131-МАЙ№70 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯ ОКУУ-ТАРБИЯЛЫК КОМПЛЕКСИЖЫЛКЫБАЕВ МЕДЕР   ТУРАТБЕКОВИЧ23/530/521/5 33/5
141-МАЙ№70 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯ ОКУУ-ТАРБИЯЛЫК КОМПЛЕКСИЛИ ДАРЬЯ   ДМИТРИЕВНА25/530/521/5 30/5
151-МАЙ№70 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯ ОКУУ-ТАРБИЯЛЫК КОМПЛЕКСИМАССАНОВА АЛИНА  ХАРСАНОВНА26/528/521/5 33/5
161-МАЙ№70 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯ ОКУУ-ТАРБИЯЛЫК КОМПЛЕКСИСАБИРОВ САМИР    САЙИБЖАНОВИЧ25/528/522/5 30/5
171-МАЙААЛЫ ТОКОМБАЕВ АТЫНДАГЫ №24 ГИМНАЗИЯ-МЕКТЕБИБАЗАРБАЕВА НУРЗАТ ЭРЛАНОВНА25/528/521/5 31/5
181-МАЙААЛЫ ТОКОМБАЕВ АТЫНДАГЫ №24 ГИМНАЗИЯ-МЕКТЕБИТОКТОСАРТОВА ЭЛЬДАНА ДОГДУРБЕКОВНА20/528/521/5 29/5
191-МАЙААЛЫ ТОКОМБАЕВ АТЫНДАГЫ №24 ГИМНАЗИЯ-МЕКТЕБИДУЙШОБЕКОВА АЛИНА БААТЫРБЕКОВНА22/528/524/5 33/5
201-МАЙТ. САТЫЛГАНОВ АТЫНДАГЫ№69 ОКУУ-ТАРБИЯКОМПЛЕКС-ГИМНАЗИЯАБАЗОВ ИСКЕНДЕР МУКТАРБЕКОВИЧ23/529/522/529/5 
211-МАЙТ. САТЫЛГАНОВ АТЫНДАГЫ№69 ОКУУ-ТАРБИЯКОМПЛЕКС-ГИМНАЗИЯАЙТМАТОВА АЙГЕРИМ ЧЫНГЫЗОВНА22/528/527/529/5 
221-МАЙТ. САТЫЛГАНОВ АТЫНДАГЫ№69 ОКУУ-ТАРБИЯКОМПЛЕКС-ГИМНАЗИЯНУРДАВЛЕТОВ ЭРЖАН ЭМИЛЬБЕКОВИЧ20/530/527/529/5 
231-МАЙТ. САТЫЛГАНОВ АТЫНДАГЫ№69 ОКУУ-ТАРБИЯКОМПЛЕКС-ГИМНАЗИЯУМУРЗАКОВА АЙДАЙ МАРАТОВНА25/533/525/533/5 
24БИШКЕК SOS УЧЕБНО-ВОСПИТАТЕЛЬНЫЙ КОМПЛЕКСГЕРМАНА ГМАЙНЕРА Г.БИШКЕКАЙМУКАМБЕТОВ МУХАММАД ЭСТЕРОВИЧ21/529/524/529/5 
25БИШКЕК«АК-ТИЛЕК» ОКУУ-ТАРБИЯ БЕРҮҮ КОМПЛЕКСИСАИТОВ ИКРАМ ИСРАИЛОВИЧ20/528/527/5 29/5
26БИШКЕК«БИЛИМКАНА» КООМДУК ФОНДУНУН ФИЛИАЛЫ «БИЛИМКАНА ЭЛ АРАЛЫК МЕКТЕБИ»АЛЫБАЕВ ИСЛАМ МИСИРОВИЧ26/528/525/5 29/5
27БИШКЕК«БИЛИМКАНА» КООМДУК ФОНДУНУН ФИЛИАЛЫ «БИЛИМКАНА ЭЛ АРАЛЫК МЕКТЕБИ»БОЗОЕВ ЭЛЬМАР ЭЛИСОВИЧ24/528/523/5 30/5
28БИШКЕК«БИЛИМКАНА» КООМДУК ФОНДУНУН ФИЛИАЛЫ «БИЛИМКАНА ЭЛ АРАЛЫК МЕКТЕБИ»САГЫНБЕКОВ НУРСУЛТАН КУБАНЫЧБЕКОВИЧ26/528/521/5 29/5
29БИШКЕК«ГАЗПРОМ КЫРГЫЗСТАН МЕКТЕБИ» КОММЕРЦИЯЛЫК ЭМЕС УЮМУ КООМДУК ФОНДУЭРГЕШОВА АЛТЫНАЙ САЛАМАТОВНА24/528/521/5 29/5
30БИШКЕКBILIMKANA AMERICAN SCHOOLДЖОЛОЧУЕВА БЕРМЕТ МИРБЕКОВНА22/528/521/5 30/5
31БИШКЕКBILIMKANA AMERICAN SCHOOLИЛЬЯСОВА СААДАТ ИЛЬЯСОВНА25/530/521/5 34/5
32БИШКЕКBILIMKANA AMERICAN SCHOOLИЛЬЯСОВА САЛИДАТ ИЛЬЯСОВНА26/531/525/5 31/5
33БИШКЕКBILIMKANA AMERICAN SCHOOLНУРЛАНБЕКОВА АМИНА НУРЛАНБЕКОВНА20/528/521/5 29/5
34БИШКЕКЖЧК «КРЕАТИВ-ТААЛИМ» БИЛИМ БЕРҮҮ КОМПЛЕКСИРЫСБЕКОВА ЗУЛАЙКА РЫСБЕКОВНА22/529/521/532/5 
35БИШКЕКЖЧК «КРЕАТИВ-ТААЛИМ» БИЛИМ БЕРҮҮ КОМПЛЕКСИАКЫНОВ АЗАМАТ КЕЛДИБЕКОВИЧ21/531/523/529/5 
36БИШКЕКИ.К.АХУНБАЕВ АТЫНДАГЫ КГМАНЫН АЛДЫНДАГЫ ЛИЦЕЙАБДЫКАДЫРОВА ЭРКЕАЙЫМ КАНАТБЕКОВНА22/528/526/5 29/5
37БИШКЕКИ.К.АХУНБАЕВ АТЫНДАГЫ КГМАНЫН АЛДЫНДАГЫ ЛИЦЕЙАЗИМОВА АРУЖАН БЕРДАЛИЕВНА20/529/521/5 29/5
38БИШКЕКИ.К.АХУНБАЕВ АТЫНДАГЫ КГМАНЫН АЛДЫНДАГЫ ЛИЦЕЙАКЖИГИТОВА ДИЛБАРА АЛМАЗБЕКОВНА22/530/523/5 31/5
39БИШКЕКИ.К.АХУНБАЕВ АТЫНДАГЫ КГМАНЫН АЛДЫНДАГЫ ЛИЦЕЙАЛМАЗОВА АЙСУЛУУ АЛМАЗОВНА21/530/525/5 29/5
40БИШКЕКИ.К.АХУНБАЕВ АТЫНДАГЫ КГМАНЫН АЛДЫНДАГЫ ЛИЦЕЙКАЛЫКОВА АЙЖАНА ОРОЗАЛИЕВНА20/528/526/5 29/5
41БИШКЕКИ.К.АХУНБАЕВ АТЫНДАГЫ КГМАНЫН АЛДЫНДАГЫ ЛИЦЕЙМУХАМБЕТОВА БЕГИМАЙ ЫСАЕВНА21/529/525/5 29/5
42БИШКЕКНАУЧНО- ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫЙ КОМПЛЕКС «ШКОЛА ЛОМОНОСОВА»ЭМИЛБЕКОВА СААДАТ ЭМИЛБЕКОВНА22/528/521/5 29/5
43БИШКЕКОТК «САРАН ГЛОБАЛ АКАДЕМИ»ТОМАРЕВ ВАСИЛИЙ АЛЕКСАНДРОВИЧ24/528/521/5 29/5
44БИШКЕКПРОФЕССОР А.МОЛДОКУЛОВ АТЫНДАГЫ УЛУТТУК ИННОВАЦИЯЛЫК ТЕХНОЛОГИЯЛАР МЕКТЕП-ЛИЦЕЙИ (УИТМЛ)КАНАТОВА НУРЗАТ КАНАТОВНА24/531/521/531/5 
45БИШКЕКПРОФЕССОР А.МОЛДОКУЛОВ АТЫНДАГЫ УЛУТТУК ИННОВАЦИЯЛЫК ТЕХНОЛОГИЯЛАР МЕКТЕП-ЛИЦЕЙИ (УИТМЛ)САМАТОВА МАДИНА КУРБАНБЕКОВНА23/529/521/530/5 
46БИШКЕКРЕСПУБЛИКАЛЫК КЫРГЫЗ-ТҮРК АНАДОЛУ ЛИЦЕЙИДЖАНЫШЕВ КЫЛДАТ ДЖИРГАЛОВИЧ23/535/525/532/5 
47БИШКЕКРОССИЯ ФЕДЕРАЦИЯСЫНЫН БИРИНЧИ ПРЕЗИДЕНТИ Б. Н. ЕЛЬЦИН АТЫНДАГЫ КЫРГЫЗ-РОССИЯ СЛАВЯН УНИВЕРСИТЕТИ ЖАЛПЫ ОРТО БИЛИМ БЕРҮҮ МЕКТЕБИТАЛАНТБЕКОВА АЙЖАН ТАЛАНТБЕКОВНА25/533/522/5 29/5 
48ЛЕНИН№2 ЖАЛПЫ БИЛИМ БЕРҮҮ ОРТО МЕКТЕБИСАПАРБЕКОВА КАНЫКЕЙ НУРБЕКОВНА20/528/521/5 29/5
49ЛЕНИН№47 ЖАЛПЫ БИЛИМ БЕРҮҮ ОРТО МЕКТЕБИЭСЕНБЕКОВА АЯНА УЛАНБЕКОВНА26/528/523/5 29/5
50ЛЕНИН№68 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯСЫТОКТОБЕКОВА АЯНА ТАБЫЛДЫЕВНА20/528/522/530/5 
51ЛЕНИН№68 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯСЫАБДРАСУЛОВ АДИЛЕТ АЗАМАТОВИЧ22/528/524/529/5 
52ЛЕНИНА. СЫДЫКОВ АТ. №72 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯСЫЗАМИРБЕКОВА АКБЕРМЕТ  ЗАМИРБЕКОВНА20/528/521/529/5 
53ЛЕНИНАНГЛИС ТИЛИН ТЕРЕҢДЕТИП ОКУТУУЧУ №13 ГИМНАЗИЯ МЕКТЕБИТУРСУНОВА АИДА НУРЛАНОВНА20/528/522/5 32/5
54ОКТЯБРЬ№64 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯСЫИСАЕВА КАУХАР21/531/522/529/5 
55ОКТЯБРЬ№64 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯСЫКАСЫМОВА САЙКАЛ21/534/521/529/5 
56ОКТЯБРЬТОГОЛОК МОЛДО АТЫНДАГЫ №71 ЖЕТИМ ЖАНА АТА-ЭНЕЛЕРИНИН КӨЗӨМӨЛСҮЗ КАЛГАНБАЛДАР ҮЧҮН ЖАЛПЫ ОРТОБИЛИМ БЕРҮҮЧҮ МЕКТЕП-ИНТЕРНАТЫНУРБЕКОВА ЖАМАЛ20/528/521/5 30/5
57ОКТЯБРЬФРАНЦУЗ ТИЛИН ТЕРЕҢДЕТИП ОКУТУУНУ КАМТЫГАН №26 ГИМНАЗИЯ-КОМПЛЕКСИГУБЕЕВА СОФИЯ26/531/526/5 36/5
58ОКТЯБРЬФРАНЦУЗ ТИЛИН ТЕРЕҢДЕТИП ОКУТУУНУ КАМТЫГАН №26 ГИМНАЗИЯ-КОМПЛЕКСИИВАНОВА КИРА20/528/524/5 31/5
59ОКТЯБРЬФРАНЦУЗ ТИЛИН ТЕРЕҢДЕТИП ОКУТУУНУ КАМТЫГАН №26 ГИМНАЗИЯ-КОМПЛЕКСИМИТАЛИПОВА САИДА21/528/521/5 29/5
60ОКТЯБРЬЧЫҢГЫЗ ТӨРӨКУЛОВИЧ АЙТМАТОВ АТЫНДАГЫ №63 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯМАДАЛИЕВА ФЕРУЗА20/528/521/5 29/5
61СВЕРДЛОВ№ 1 ЖАЛПЫ ОРТО БИЛИМ БЕРҮҮ МЕКТЕБИАБДИЕВА НАРГИЗА БЕЙШЕМБЕКОВНА21/530/521/5 36/5
62СВЕРДЛОВ№ 52 ЖАЛПЫ ОРТО БИЛИМ БЕРҮҮ МЕКТЕБИМУХАМЕДОВ РУСТАМ ДИЛЬШАТАЕВИЧ20/532/522/5 29/5
63СВЕРДЛОВР. ШҮКҮРБЕКОВ АТЫНДАГЫ № 38 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯ ОКУУ-ТАРБИЯ КОМПЛЕКСИИШЕНБАЕВ ШАДМАНБЕК ЧЫНТЕМИРОВИЧ25/528/524/532/5 
64СВЕРДЛОВР. ШҮКҮРБЕКОВ АТЫНДАГЫ № 38 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯ ОКУУ-ТАРБИЯ КОМПЛЕКСИКАРЫБЕКОВА АЯНА ТАГАЙБЕКОВНА21/534/521/529/5 
65СВЕРДЛОВР. ШҮКҮРБЕКОВ АТЫНДАГЫ № 38 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯ ОКУУ-ТАРБИЯ КОМПЛЕКСИОМУРБЕКОВ ИСЛАМБЕК ОМУРБЕКОВИЧ20/528/521/529/5 
66СВЕРДЛОВЛ.В. ТОЛСТУНОВ АТЫНДАГЫ № 12 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯСЫДЖАКИПОВА АИМА НУРЛАНОВНА20/528/526/5 29/5
67СВЕРДЛОВР. ШҮКҮРБЕКОВ АТЫНДАГЫ № 38 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯ ОКУУ-ТАРБИЯ КОМПЛЕКСИРАИМЖАНОВА АЙГЕРИМ РАИМЖАНОВНА21/530/521/532/5 
68БИШКЕК SOS УЧЕБНО-ВОСПИТАТЕЛЬНЫЙ КОМПЛЕКСГЕРМАНА ГМАЙНЕРА Г.БИШКЕКИБРАЕВА ЖИБЕК КУБАНОВНА20/528/521/529/5 
ЧҮЙ ОБЛУСУ
РайонуМектебиАты-жөнүМатем.ТарыхХимияКыргыз т.Орус т.
1АЛАМҮДҮНТӨМӨНКҮ АЛАРЧА ЖАЛПЫ БИЛИМ БЕРҮҮ ОРТО  МЕКТЕБИАБДИНАЗАРОВ ИБРАХИМ ТАИРБЕКОВИЧ20/529/525/529/5 
2ЖАЙЫЛ№5 ОРТО МЕКТЕБИОРОЗБЕКОВА КАСИЕТ УРАНОВНА23/537/527/5 31/5
3ЖАЙЫЛНОВОНИКОЛАЕВКА ИОМГКОТОВЩИКОВА ВИКТОРИЯ ВЛАДИМИРОВНА26/528/523/5 29/5
4МОСКВА№1 АК — СУУ ЖАЛПЫ БИЛИМ БЕРҮҮ ОРТО МЕКТЕБИКУРМАНБЕКОВА ЭЛЬНУРА КУРМАНБЕКОВНА20/528/523/531/5 
5МОСКВАН.П МИРОШНИЧЕНКО АТЫНДАГЫ ЖАЛПЫ БИЛИМ БЕРҮҮ ОРТО МЕКТЕБИЮШТА ДАРЬЯ ВАСИЛЬЕВНА21/528/521/5 30/5
6МОСКВАПЕТРОВКА ЖАЛПЫ БИЛИМ БЕРҮҮ ОРТО МЕКТЕБИПЛАКСИНА КРИСТИНА20/528/521/5 29/5
7ПАНФИЛОВКАМЧЫБЕК ИБРАИМАЛИЕВ АТЫНДАГЫ КҮРПҮЛДӨК ЖАЛПЫ БИЛИМ БЕРҮҮ ОРТО МЕКТЕБИТОКТОРОВА МИЛУРА САМАТОВНА20/528/521/529/5 
8ПАНФИЛОВКУЛЬСАРА СУЛАЙМАНОВА АТЫНДАГЫ КАЙЫНДЫ ЖАЛПЫ БИЛИМ БЕРҮҮ ОРТО МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯСЫИСАЕВА НУРЗАДА МИРЛАНОВНА20/528/521/529/5 
9СОКУЛУКАТ-БАШЫ МЕКТЕП-ЛИЦЕЙИНАХАЕВ АНДРЕЙ ВИТАЛЬЕВИЧ23/528/521/5 29/5
10СОКУЛУКАТ-БАШЫ МЕКТЕП-ЛИЦЕЙИОСОРБЕКОВА НУРКАН ЗАМИРБЕКОВНА21/528/522/5 29/5
11ТОКМОК ШААРЫ№11 ЖАЛПЫ БИЛИМ БЕРҮҮЧҮ ОРТО МЕКТЕП-ЛИЦЕЙИСАПАРБЕКОВ ЭРКИН УЛАНОВИЧ23/531/523/5 29/5
12ТОКМОК ШААРЫА.С.ПУШКИН АТЫНДАГЫ №1 ОРТО ГИМНАЗИЯ МЕКТЕБИАСАНКУЛОВ ЭСЕНТУР РУСЛАНОВИЧ25/532/524/5 32/5
13ТОКМОК ШААРЫА.С.ПУШКИН АТЫНДАГЫ №1 ОРТО ГИМНАЗИЯ МЕКТЕБИМИХАЙЛОВ НИКИТА СЕРГЕЕВИЧ22/528/523/532/5 
14ЧҮЙ РАЙОНУ«НАСЛЕДИЕ» БИЛИМ БЕРҮҮ КОМПЛЕКСИАБДЫКЕРИМОВ АРГЕН СУЛТАНОВИЧ22/528/524/5 29/5
15ЧҮЙ РАЙОНУВ.Ф.МАРКОВ АТЫНДАГЫ №1 ОРТО МЕКТЕБИАБДРАХМАНОВА АЖАРА НУРБЕКОВНА20/532/522/529/5 
16ЧҮЙ РАЙОНУВ.Ф.МАРКОВ АТЫНДАГЫ №1 ОРТО МЕКТЕБИЛУЛАКОВА ЛИЛИЯ РОМАНОВНА23/528/522/533/5 
17ЧҮЙ РАЙОНУВ.Ф.МАРКОВ АТЫНДАГЫ №1 ОРТО МЕКТЕБИЛУЛАКОВА МАРГАРИТА РОМАНОВНА20/528/521/534/5 
18ЫСЫК-АТАКАНТ Ш.Д.П.ЗУБКОВ АТЫНДАГЫ №1 ЖАЛПЫ БИЛИМ БЕРҮҮ ОРТО МЕКТЕП-ГИНАЗИЯСЫКАРЫБАЕВА ЖАНЫЛ КЫДЫКОВНА21/529/521/5 29/5
19ЫСЫК-АТАКАНТ Ш.Д.П.ЗУБКОВ АТЫНДАГЫ №1 ЖАЛПЫ БИЛИМ БЕРҮҮ ОРТО МЕКТЕП-ГИНАЗИЯСЫМУСАЕВ САИД АСАНЖАНОВИЧ23/528/524/529/5 
20ЫСЫК-АТАН.С.БАРАНОВ АТЫНДАГЫ №2 ЖАЛПЫ БИЛИМ БЕРҮҮ ОРТО МЕКТЕП-ЛИЦЕЙИБУВАЗОВА АЗИЗА  АХМЕДОВНА21/531/523/5 30/5
                                                                                                                                      НАРЫН ОБЛУСУ
РайонуМектебиАты-жөнүМатем.ТарыхХимияКыргыз т.Орус т.
1АТ-БАШЫАКИШ КАПАРОВКУРМАНБЕКОВА АЙСУЛУУ АЙБЕКОВНА21/528/521/529/5 
2АТ-БАШЫКАЛКАН КЕРИМАЛИЕВЖУМАБЕКОВА АЙНАЗИК УЛАНОВНА22/531/521/529/5 
3АТ-БАШЫКАРЫБЕК УУЛУ АКМАТААЛЫМУКАНБЕТОВ ГАЛИП ТАЛАНТБЕКОВИЧ24/528/521/5 29/5
4АТ-БАШЫКАСЫКЕ МАМБЕТАЛИЕВКЕҢЕШБЕКОВА САЛИМА АБДЫБЕКОВНА21/528/521/529/5 
5ЖУМГАЛТАТТЫБҮБҮ ТУРСУНБАЕВАМАЙРАМБЕКОВА  АЙЗАДА  МАЙРАМБЕКОВАН20/531/521/5 29/5
6КОЧКОРНИНАКАН ЖҮНДҮБАЕВА М-ГИСЛАМОВА  АКМАРАЛ ИСЛАМОВНА23/532/521/5 29/5
                                                                                                                                     ЫСЫК-КӨЛ ОБЛУСУ
РайонуМектебиАты-жөнүМатем.ТарыхХимияКыргыз т.Орус т.
1БАЛЫКЧЫ№1 Л.Н.ТОЛСТОЙ ГИМНАЗИЯ-МЕКТЕБИКУБАНЫЧБЕКОВА БЕРМЕТ20/528/521/5 30/5
2БАЛЫКЧЫК.А.АБДЫЛДАЕВ АТЫНДАГЫ №3 ОРТО БИЛИМ БЕРҮҮ МЕКТЕБИНУРЛАНБЕКОВА СЕЗИМ20/528/521/5 29/5
3КАРАКОЛ№11 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯСЫЭСЕНБЕКОВ НУРМАНА РЫСПЕКОВИЧ21/528/525/529/5 
4КАРАКОЛБАЙСАРЫ УУЛУ КЫДЫР АКЕ АТЫНДАГЫ №2 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯСЫРУСЛАНОВА НАЗИК РУСЛАНОВНА22/528/522/529/5 
5ЫСЫК-КӨЛЗИЯШ БЕКТЕНОВ АТЫНДАГЫ ЫСЫК-КӨЛ КЫЗДАР ЛИЦЕЙИАЛАМАНОВА ЖАНАР АЗАТОВНА20/528/521/5 29/5
6ЫСЫК-КӨЛН.Г.ЛЯЩЕНКО АТЫНДАГЫ ЖАЛПЫ ОРТО БЛИМ БЕРҮҮ МЕКТЕБИЖУМАБАЕВА САЛИМА АЛМАЗБЕКОВНА20/528/521/5 29/5
                                                                                                                                       ТАЛАС ОБЛУСУ
РайонуМектебиАты-жөнүМатем.ТарыхХимияКыргыз т.Орус т.
1АЙТМАТОВТ.БАБАНОВ А.ЛИЦЕЙ-ИНТЕРНАТЫАНАРБАЕВА АЙЖАН УЛАНОВНА20/528/524/529/5 
2АЙТМАТОВТ.БАБАНОВ А.ЛИЦЕЙ-ИНТЕРНАТЫЗАМИРБЕКОВА АЙНАЗИК ЧОЛПОНОВНА22/536/524/532/5 
3БАКАЙ-АТА“МАНАС” ЖАТАК-ЛИЦЕЙИЭСЕНОВ АСКАТ БОЛОТОВИЧ25/528/521/531/5 
4МАНАСС. ДҮЙШЕНБИЕВ МЕКТЕБИЫКЫШОВА КАНЫКЕЙ АНАРБЕКОВНА21/528/521/530/5 
5ТАЛАСР.Я.РЫСАКОВА АТ. №2 ОММЫРЗАЛИЕВА АМЕЛИЯ21/532/521/5 30/5
6ТАЛАСР.Я.РЫСАКОВА АТ. №2 ОМТУЛЕБЕРДИЕВА АЙТУРГАН21/528/521/5 29/5
7ТАЛАСТАЛАС ОБЛУСТУК ЛИЦЕЙ-КОМПЛЕКСТУЛОКУЛОВА АЛЬБИНА НУРЛАНОВНА20/534/524/5 33/5
8ТАЛАС рА.БӨРҮБАЕВ АТ О.МХАПИСОВА АДИНАЙ МАКСАТБЕКОВНА20/528/521/530/5 
                                                                                                                                        ОШ ШААРЫ
ШаарМектебиАты-жөнүМатем.ТарыхХимияКыргыз т.Орус т.Өзбек т.
1ОШ№14 К. АЛТЫБАЕВ АТЫНДАГЫ ОРТО МЕКТЕБИПАЙЫСБЕКОВА НАЗИК МАМЫРБЕКОВНА22/530/521/5 29/5 
2ОШ№14 К. АЛТЫБАЕВ АТЫНДАГЫ ОРТО МЕКТЕБИТОКТОСУНОВА МАЛИКА МЕДЕРБЕКОВНА24/528/523/529/5  
3ОШКУРМАНЖАН ДАТКА АТЫНДАГЫ ОШ ЛИЦЕЙИАРАПБАЕВА АЙДАНА20/528/522/529/5  
4ОШКУРМАНЖАН ДАТКА АТЫНДАГЫ ОШ ЛИЦЕЙИАСИЛБЕК КЫЗЫ АЙЗИРЕК20/528/521/534/5  
5ОШКУРМАНЖАН ДАТКА АТЫНДАГЫ ОШ ЛИЦЕЙИКАЗКАНОВА КАНЫКЕЙ23/535/521/5 30/5 
6ОШОЛИМП МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯСЫАБДИМИТАЛИПОВ ШЕРБОЛОТ АЛМАЗБЕКОВИЧ22/528/521/5 34/5 
                                                                                                                                 ОШ ОБЛУСУ
РайонуМектебиАты-жөнүМатем.ТарыхХимияКыргыз т.Орус т.Өзбек т.
1АРАВАН   ЗАХРИДДИН МУХАММАД БАБУР АТЫНДАГЫ № 15 ОРТО МЕКТЕБИАБЫЛКАСЫМОВ СУХРОББЕК ХАМИДУЛЛАЕВИЧ20/528/521/5 29/5 
2АРАВАН«АРАВАН БИЛИМ ОРДО» ЖООПКЕРЧИЛИГИ ЧЕКТЕЛГЕН КООМУЗАЙНАБИДИНОВА РИСОЛАТОЙ ШАРАБИДИНОВНА21/528/523/5 29/5 
3АРАВАН«АРАВАН БИЛИМ ОРДО» ЖООПКЕРЧИЛИГИ ЧЕКТЕЛГЕН КООМУМАМАТБАЕВА НУРЗАТ КУРСАНБЕКОВНА20/528/526/5 29/5 
4КАРА-КУЛЖАБ.ЭШМАМБЕТОВ АТЫНДАГЫ ОРТО МЕКТЕБИБЕРДИЕВА АКСАНА20/528/521/5 29/5 
5КАРА-КУЛЖАО.САЙДИЛКАНОВДУН АВТОРДУК ГИМНАЗИЯ МЕКТЕБИЖАПАРОВ ИЙГИЛИК ОРОЗБАЕВИЧ20/529/523/529/5  
6КАРА-КУЛЖАШ.ЖЭЭНБЕКОВ ИНТЕРНАТ-ЛИЦЕЙИТУРДУМАМАТОВА АРУКЕ22/531/521/529/5  
7КАРА-СУУАЗИЯ-СТАРТ М.МЕКТЕБИЮСУПОВ  МУСЛИМБЕК21/529/525/5 29/5 
8КАРА-СУУОШМУНУН  “КАРА-СУУ “  ГИМНАЗИЯСЫАБДАКИМОВ  АБДАЗИМ23/528/525/529/5  
9НООКАТБИЛИМКАНАЖЕҢИШБЕК УУЛУ БИЛАЛ20/530/521/529/5  
10НООКАТБИЛИМКАНАКАЛМАМАТОВА ЖАННАТ20/528/524/531/5  
11НООКАТБИЛИМКАНАКАЛЫБЫЕВ ЖУМАБЕК22/529/522/529/5  
12НООКАТБИЛИМКАНАМАЛАШОВА АЙБИЙКЕ22/528/523/529/5  
13НООКАТБИЛИМКАНАМАМАТОВА АДИНАЙ21/528/521/529/5  
14НООКАТБИЛИМКАНАСУЛЕЙМАНОВА ЖАҢЫЛАЙ20/533/524/529/5  
15НООКАТБИЛИМКАНАТӨРӨКЕЛДИЕВА РАБИЯ21/529/523/529/5  
16НООКАТБИЛИМКАНАКАРЫЯЕВА СУМАЯ22/528/522/529/5  
17ӨЗГӨНА,ТАНГАТАРОВ АТЫНДАГЫ №14 ЖАТАК-ГИМНАЗИЯСЫМУКТАРОВА АЖАР АКЫЛБЕКОВНА24/528/523/532/5  
                                                                                                                               ЖАЛАЛ-АБАД ОБЛУСУ
РайонуМектебиАты-жөнүМатем.ТарыхХимияКыргыз т.Орус т.Өзбек т.
1АЛА-БУКА№39 «АЙРЫ-ТАМ» ГИМНАЗИЯ МЕКТЕБИКУДАЙНАЗАРОВА АЙЗАДА УМЕТАЛЫЕВНА21/528/521/530/5  
2БАЗАР-КОРГОНЖ.БӨКӨНБАЕВ АТЫНДАГЫ ГИМНАЗИЯ- ЖАТАК МЕКТЕБИАСЫЛБЕК   УУЛУ САНЖАРБЕК25/528/526/530/5  
3ЖАЛАЛ-АБАДЗУУРА НУРМАТОВА АТЫНДАГЫ ЖАЛАЛ-АБАД КЫЗДАР ЛИЦЕЙИЗАКИРБАЕВА АЙПЕРИ23/528/525/529/5  
4ЖАЛАЛ-АБАДЗУУРА НУРМАТОВА АТЫНДАГЫ ЖАЛАЛ-АБАД КЫЗДАР ЛИЦЕЙИКАРГАБАЕВА КАМИЛА20/528/521/5 32/5 
5ЖАЛАЛ-АБАДМ.БАБКИН АТЫНДАГЫ № 1 МЕКТЕП-ГИМНАЗИЯСЫИРИСОВА НАЗИК РАВШАНБЕКОВНА21/528/522/5 29/5 
6ЖАЛАЛ-АБАДМАКСАТ ЭГЕМБЕРДИЕВ АТЫНДАГЫ «ИЛИМ» ОТКСУЛТАНОВА ОМИНАХАН20/528/523/5 29/5 
7ЖАЛАЛ-АБАДС.ДАВЛЕТОВ АТЫНДАГЫ № 14 ИННОВАЦИЯЛЫК МЕКТЕП-ЛИЦЕЙИИЛЬЯСОВА МЭЭРГУЛ НУРЖАНОВНА24/532/524/5 29/5 
8КАРА-КӨЛФРУНЗЕ АТЫНДАГЫ Ж.О.Б.Б.МСАМАГАОВ УЛУК ЖАКЫПЖАНОВИЧ20/532/523/5 29/5 
9ТАШ-КӨМҮР№1 Н.ОСТРОВСКИЙКАНЫБЕКОВА АДИНАЙ ЭЛДАРБЕКОВНА25/534/524/5 34/5 
                                                                                                                                       БАТКЕН ОБЛУСУ
РайонуМектебиАты-жөнүМатем.ТарыхХимияКыргыз т.Орус т.Өзбек т.
1БАТКЕН рС. КОЖОБАЕВА АТЫНДАГЫ САМАРКАНДЕК ГИМНАЗИЯ ЖАТАК МЕКТЕБИМАВЛАНКУЛОВА ЖАҢЫЛАЙ ЖЫРГАЛБЕКОВНА21/530/526/530/5  
2БАТКЕН шБАТКЕН ОБЛАСТТЫК ГИМНАЗИЯ ЖАТАК — МЕКТЕБИ УЛУКБЕК КЫЗЫ МЭЭРБАН20/529/521/533/5  
3БАТКЕН шБАТКЕН ОБЛАСТТЫК ГИМНАЗИЯ ЖАТАК — МЕКТЕБИАБДУАЗИЗОВА СУМАЯ РАЗЗАКОВНА20/529/521/529/5  
4БАТКЕН шБАТКЕН ОБЛАСТТЫК ГИМНАЗИЯ ЖАТАК — МЕКТЕБИКАМБАРОВА БЕРМЕТ АЛИШЕРОВНА20/533/521/529/5  
5БАТКЕН шБАТКЕН ОБЛАСТТЫК ГИМНАЗИЯ ЖАТАК — МЕКТЕБИӨЗБЕКОВА МЭЭРИМ МУНАРБЕКОВНА20/531/521/529/5  
6БАТКЕН шБАТКЕН ОБЛАСТТЫК ГИМНАЗИЯ ЖАТАК — МЕКТЕБИЭРКИНОВ ТИЛЕК АЛЛАБЕРГЕНОВИЧ23/528/522/529/5  
7КАДАМЖАЙКАДАМЖАЙ «СЕМЕТЕЙ» ЛИЦЕЙИАБДИМАННАНОВ САМАРБЕК КАНЫБЕКОВИЧ21/528/521/529/5  
8ЛЕЙЛЕК№3 МЕКТЕП -ГИМНАЗИЯАБДИМАЛИКОВ АКЫЛБЕК АЛТЫНБЕКОВИЧ24/528/522/529/5  
9ЛЕЙЛЕК№3 МЕКТЕП -ГИМНАЗИЯАСРАЛОВ БЕКЖАН АЛТЫНБЕКОВИЧ20/534/521/533/5  

Булак: Кут билим

Автор

Байланыш дареги

Email: aymak.kg@mail.ru

Телефон: +996 (770) 81-00-32

Факс: +996 (3722) 2-32-36

Адрес: Жалал-Абад ш. Ленин к. 17