Аймак

ЖРТнын ЖЫЙЫНТЫГЫ МЕНЕН 54 БҮТҮРҮҮЧҮ “АЛТЫН СЕРТИФИКАТКА” ЭЭ БОЛДУ

ЖРТнын ЖЫЙЫНТЫГЫ МЕНЕН 54 БҮТҮРҮҮЧҮ “АЛТЫН СЕРТИФИКАТКА” ЭЭ БОЛДУ

 669 Бардыгы /

БИШКЕК. Кечээ, 20-июнда Жалпы республикалык тестирлөөнүн жыйынтыгы менен Кыргызстанда 54 бүтүрүүчү “Алтын сертификатка” ээ болду. Маалымат Билимди баалоо жана окутуу усулдары борборунун директору Чынара Батракееванын билим берүү министринин орун басары Токтобүбү Ашымбаевага 2023-жылы ЖРТдан эң жогорку упай топтогон окуучулардын тизмесин тапшырып жатканда белгилүү болду.

Ведомстводон билдиришкендей, тизмеге ылайык Бишкек шаарынан – 39, Ош шаарынан жана Ош облусунан – 4, Чүй облусунан – 2, Ысык-Көл облусунан – 2, Нарын облусунан – 2, Баткен облусунан – 2, Талас облусунан – 2, Жалал-Абад облусунан – 1 окуучу “Алтын сертификат” алат.

Тизме:

  1. Кызжибек Жээнбекова (236) – Ош шаары, №4 С.Киров атындагы орто мектеби;
  2. Нурсейит Төрөбаев (236) – Бишкек шаары, Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  3. Елизавета Алпацкая (234) – Бишкек шаары, “Гарвард Интернейшнл Скул” окуу-тарбия комплекси;
  4. Аделя Сейитова (234) – Бишкек шаары, “Маариф” билим берүү комплекси;
  5. Аман Есеналиев (233) – Бишкек шаары, Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  6. Айчүрөк Ишенбекова (232) – Бишкек шаары, №70 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  7. Атийя Кайыпова (232) – Бишкек шаары, № 12 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  8. Бегимай Карыбекова (232) – Ысык-Көл облусу, Ысык-Көл району, Чок-Тал айылы, З.Бектенов атындагы Ысык-Көл кыздар лицейи;
  9. Нургиза Жоробаева (231) – Бишкек шаары, А.Пушкин атындагы №17 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  10. Нурислам Абдисаматов (230) – Чүй облусу, Жайыл району, Ново-Николаевка айылы, Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүүчү лицейи;
  11. Деңиз Асанакунова (230) – Бишкек шаары, “Газпром Кыргызстан” мектеби;
  12. Асем Тишкимбаева (230) – Бишкек шаары, Кыргыз-Орус Славян университетинин жалпы орто билим берүүчү мектеби;
  13. Айжан Аскарбекова (229) – Бишкек шаары, №70 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  14. Адилет Аскаров (229) – Бишкек шаары, №31 мектеп-гимназиясы;
  15. Марат Кыштобаев (229) – Бишкек шаары, Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  16. Атайбек Соорбеков (229) – Бишкек шаары, №12 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  17. Айбийке Турдугалиева (229) – Бишкек шаары, Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  18. Саид Алиев (228) – Бишкек шаары, “Келечек” билим берүү комплекси;
  19. Санжар Киргизбаев (227) – Бишкек шаары, Б.Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  20. Сабира Кубанова (227) – Бишкек шаары, А.Токомбаев атындагы №24 мектеп-гимназиясы;
  21. Кубат Рысбеков (227) – Бишкек шаары, №26 француз тилин тереңдетип окутууну камтыган гимназия-комплекси;
  22. Томирис Асарматова (226) – Бишкек шаары, Кыргыз-Орус Славян университетинин жалпы орто билим берүүчү мектеби;
  23. Эркеайым Жаныбекова (226) – Бишкек шаары, К.Бобулов атындагы №88 жалпы орто билим берүүчү мектеби;
  24. Михаил Казанцев (226) – Бишкек шаары,“Ыйык Апостоль князь Владимир мектеби” билим берүү мекемеси;
  25. Сабина Маратбек кызы (226) – Жалал-Абад облусу, Жалал-Абад шаары, “Билимкана- Жалал-Абад” орто мектеби;
  26. Гүлайым Назарова (226) – Нарын облусу, Ат-Башы району, Кызыл-Туу айылы, К.Керималиев атындагы орто мектеби;
  27. Акылай Орозова (226) – Чүй облусу, Кара-Балта шаары, “Билимкана-Кара-Балта” мектеби;
  28. Ишенаалы Раяпов (226) – Бишкек шаары, №70 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекс;
  29. Деңиз Абдулдабекова (225) – Бишкек шаары, Кыргыз-Орус Славян университетинин жалпы орто билим берүүчү мектеби;
  30. Муратбек Ажымаметов (225) – Ош облусу, Ош шаары “Сема” Ош лицейи;
  31. Рухсанем Бакиева (225) – Бишкек шаары, Кыргыз-Орус Славян университетинин жалпы орто билим берүүчү мектеби;
  32. Шаа-хан Бейшенбек уулу (225) – Нарын облусу, Ат-Башы району, Талдуу-Суу айылы, Т.Тынымбаев атындагы орто мектеби;
  33. Айгерим Бекибаева (225) – Бишкек шаары, №66 “Ден соолуктун жана өнүгүүнүн мектеби ” гимназия окуу-тарбия комплекси;
  34. Рената Зиянгараева (225) – Бишкек шаары, №26 француз тилин тереңдетип окутууну камтыган гимназия-комплекси;
  35. Бектур Момунов (225) – Баткен облусу, Кызыл-Кыя шаары, И.Раззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейи;
  36. Айтегин Муратбеков (225) – Бишкек шаары, №13 мектеп-гимназиясы;
  37. Аскат Рахымбеков (225) – Талас облусу, Талас шаары, Э.Айылчиев атындагы №7 орто мектеби;
  38. Үмүт Сакиева (225) – Бишкек шаары, А.Молдокулов атындагы Улуттук инновациялык технологиялар мектеп-лицейи;
  39. Арлен Сейталиев (225) – Бишкек шаары, Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  40. Рейна Арстанбекова (224) – Бишкек шаары, №67 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  41. Мээрим Аскарбекова (224) – Талас облусу, Талас шаары, “Мээрим-Себат” Талас эл аралык Кыргыз-Түрк кыздар лицей;
  42. Эрбол Сатиндиев (224) – Ысык-Көл облусу, Каракол шаары, Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи;
  43. Феруз Турсунов (224) – Баткен облусу, Кызыл-Кыя шаары, И.Раззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейи;
  44. Айназик Айдарканова (223) – Бишкек шаары, “Айчүрөк” Бишкек лицейи;
  45. Нурия Айтмаматова (223) – Ош облусу, Кара-Суу району, А.Сматов атындагы орто мектеби;
  46. Адеми Акылбекова (223) – Бишкек шаары, №9 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси;
  47. Руслан Албаев (223) – Бишкек шаары, №33 мектеп-гимназиясы;
  48. Адилхан Алыйманов (223) – Бишкек шаары, Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицейи;
  49. Елизавета Булгакова (223) – Бишкек шаары, №26 француз тилин тереңдетип окутууну камтыган гимназия-комплекси;
  50. Даниэл Камалов (223) – Ош облусу, Ош шаары, “Сема” Ош лицейи;
  51. Анна Кузнецова (223) – Бишкек шаары, “Эврика” гимназия билим берүү комплекси;
  52. Дарика Медерова (223) – Бишкек шаары, “Келечек” билим берүү комплекси;
  53. Айдай Шарабидинова (223) – Бишкек шаары, №26 француз тилин тереңдетип окутууну камтыган гимназия-комплекси;
  54. Эрлан Эсенгельдиев (223) – Бишкек шаары, №25 жалпы орто билим берүүчү мектеби.

WWW.

Автор

Байланыш дареги

Email: aymak.kg@mail.ru

Телефон: +996 (770) 81-00-32

Факс: +996 (3722) 2-32-36

Адрес: Жалал-Абад ш. Ленин к. 17